Akolada

O nas

zdj do str 5 Nie każdy o tym wie, ale Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach jest najstarszą działającą na Górnym Śląsku uczelnią wyższą. Jej powstanie wiąże się z Państwowym Konserwatorium Muzycznym, które zapoczątkowało swoją działalność 28 września 1929 roku uroczystym koncertem.

Akademia stanowi dziś istotny punkt na mapie muzycznej Śląska. To w jej murach kształcą się znakomici artyści i pedagodzy, jej gmach skupia wiele muzycznych talentów, zawodowych muzyków i miłośników wszelkich instrumentów. Ale dlaczego w ogóle o tym piszemy? Otóż w tychże murach, przesiąkniętych od pokoleń muzyką, znalazło się miejsce dla Akolady – restauracji o niezwykłym klimacie. Akolada to termin muzyczny, a właściciele nazywając w ten sposób swoją restaurację oddali swoisty hołd muzyce, która jest tu wszechobecna na każdym kroku.

Ze względu na lokalizację w atrium Akademii, liczną grupę klientów Akolady stanowią muzycy ze wszystkich stron świata, goście odwiedzający uczelnię, studenci i profesorowie, ale coraz częściej zaglądają tu również osoby spoza świata muzycznego. Menu obfituje w związku z tym w całą gamę różnorodnych smaków (kuchnie świata), a wszystkie potrawy przyrządzane są na miejscu, na bazie świeżych produktów zwykle pochodzących od lokalnych dostawców. By nie popaść w rutynę, pracownicy czerpią inspirację z kulinarnych podróży po Polsce i Europie, poznając najnowsze trendy i zgłębiając arkana sztuki kulinarnej.

Jeśli szukacie miejsca z niezwykłym klimatem, gdzie można rozsmakować się w doskonałych potrawach i zakosztować nieco muzycznego świata – nie ma lepszego miejsca niż Akolada!